Farba magnetyczna to dosyć nowoczesne rozwiązanie, które jednak nie różni się w znaczącym stopniu od farby tradycyjnej. Magnetyczna farba zawiera opiłki żelaza, co sprawia, że pokryta taką farbą powierzchnia zaczyna reagować w kontakcie z magnesem. Oczywiście – nie będzie w stanie przyciągnąć cięższych przedmiotów, jednak pokryta taką farbą ściana umożliwia wywieszanie na niej różnego rodzaju karteczek z informacjami, zdjęć czy plakatów. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, gdyż – by przymocować do ściany dany obiekt, nie trzeba używać gwoździ, kleju lub taśmy, dzięki czemu nie ryzykujemy uszkodzeniem powierzchni ściany pokrytej farbą.

Jak pomalować ścianę farbą magnetyczną?

Proces malowania ścian za pomocą farby magnetycznej nie odbiega praktycznie w żadnym stopniu od malowania farbą tradycyjną. Należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu powierzchni przylegających do ściany, gdyż plamy powstałe podczas malowania za pomocą farby magnetycznej są niezwykle trudne do usunięcia. Chcąc wzmocnić właściwości magnetyczne ściany pokrytej taką farbą, zaleca się naniesienie na ścianę przynajmniej trzech warstw.

Kolory farby magnetycznej.

Oferowane na rynku farby magnetyczne występują głównie w czarnych lub szarych odcieniach. Wynika to z prostego faktu, że zawierają one opiłki żelaza, które odpowiedzialne są za magnetyczne właściwości farby. W ciemnych czy szarych kolorach te opiłki są praktycznie niezauważalne.