Jeżeli wydaliśmy całą wypłatę na wymarzonego smartfona, rozsądnym posunięciem byłoby przeznaczenie połowy kolejnej na zakup specjalistycznego etui, który zapewni urządzeniu należytą ochronę. Oczywiście, tego rodzaju kwoty mogą być troszkę przesadzone, jednak nie należy oszczędzać na zakupie odpowiedniego futerału. Bez względu na to, czy posiadamy najnowszej klasy smartfona, czy zwyczajnie starsze urządzenie – lepiej nie kusić losu i zwyczajnie ubezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych okoliczności.

Jak wybrać odpowiednie etui?

Przede wszystkim – należy sprawdzić, czy interesujący nas futerał będzie kompatybilny z posiadanym przez nas urządzeniem. Jest to dosyć łatwe do zweryfikowanie, bowiem zarówno producenci, jak i sprzedawcy, takie informacje zwyczajnie zawierają w opisie danego produktu. Istotnym aspektem będzie również to, jaki rodzaj pracy pełnimy – jeżeli zazwyczaj przebywamy w trudnych warunkach, etui powinno chronić smartfona przed działaniem czynników zewnętrznych. Mowa tu więc o wilgoci, zalaniu, pyle czy brudzie.

Rodzaj materiału.

Największą popularnością cieszą się futerały, które wykonane zostały ze zwykłego sylikonu – są stosunkowo tanie, a przy tym, dostępne w ogromnej ilości wzorów i kolorów. Nie ma jednak co ukrywać, że tego rodzaju materiał może, co prawda, zabezpieczyć nasze urządzenie przed delikatnym stłuczeniem, jednak nie uchroni nas w przypadku poważniejszych uszkodzeń. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zakupić etui skórzane, wodoodporne czy pancerne, a więc najczęściej wykonane z metalu – wszystko to jest jednak zależne tylko i wyłącznie od naszych potrzeb, dlatego powinniśmy zastanowić się, jakie cechy musi spełniać dany futerał.