Koszty życia rosną z każdym rokiem, właśnie dlatego coraz więcej osób szuka różnych sposobów na obniżenie wysokości rachunków. Kontrola nad bieżącym zużyciem energii elektrycznej umożliwia znaczne obniżenie rachunku za prąd. Nic więc dziwnego w tym, że ludzie decydują się na inwestowanie w specjalne systemy przeznaczone do zarządzania energią elektryczną.

SmartDOM

SmartDOM to nic innego jak nowoczesny system automatyki domowej umożliwiający zarządzanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. System taki umożliwia odcinanie dopływu prądu w konkretnych gniazdkach za pomocą jednego kliknięcia.

System taki opiera swoje działanie na połączeniu komponentów funkcjonalnych takich jak inteligentne gniazdka czy czujniki z elementami sterującymi takimi jak specjalne sterowniki, czy piloty. Połączenie tych dwóch komponentów umożliwia zarządzanie całą energią elektryczną w domu z poziomu jednego urządzenia takiego jak telefon komórkowy czy tablet.

Dlaczego warto inwestować w systemy automatyki domowej?

SmartDOM staje się coraz bardziej popularną metodą na skuteczne obniżanie zużycia prądu. Producenci takich systemów deklarują, że inteligentne zarządzanie energią elektryczną w domu umożliwia oszczędności rzędu 30, a nawet 40%. To przekłada się na znaczne obniżenie rachunku za prąd.

Systemy automatyki domowej są stworzone po to, by ułatwiać domownikom nie tylko zarządzanie energią, ale także umożliwić sterowanie choćby oświetleniem bez konieczności ruszania się z fotela. Dobrej jakości system automatyki domowej umożliwia automatyczne włączanie i wyłączanie świateł o konkretnych godzinach. Oznacza to, że domownicy nie muszą martwić się o to, że zapomnieli wyłączyć światła.

Obniżenie rachunku za energię elektryczną może znacząco odciążyć domowy budżet. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na zakup systemu automatyki domowej. System smartDOM nie tylko pomaga w zarządzaniu energią elektryczną, ale i informuje właściciela domu o bieżącym zużyciu prądu. Wiedza taka umożliwia skuteczne obniżenia rachunków poprzez odpowiednie zarządzanie obiegiem prądu w domu.