Styl minimalistyczny sprawdza się szczególnie w sypialni, bo jest to przede wszystkim miejsce do odpoczynku i wyciszenia się. Jednak bardzo często osoby, które aranżują dla siebie wnętrza w tym stylu, zapominają, o co tak naprawdę w nim chodzi. Zamiast postawić na prawdziwy minimalizm, wybierają stonowane kolory, w tym sporo bieli i na tym się kończy, bo sypialnia danej jest miejscem do pracy i kopalnią bibelotów.

Nie pracuj w swojej sypialni


Podstawowym błędem, który popełnia wiele osób zaczynających swoją przygodę z minimalizmem, jest tylko stawianie na wygląd pomieszczeń, a niekoniecznie na ich zastosowanie. Minimalizm bardzo jasno określa, że najważniejszy w tym ruchu jest nasz komfort, zarówno ten związany z posiadanymi przez nas przedmiotami, jak i ten duchowy i psychiczny. Jeśli twoja sypialnie nie powstała z myślą o wykonywaniu niej pracy, a Ty mimo to w tym pomieszczeniu wykonujesz większość swoich obowiązków, to wprowadzasz do swojego życia chaos i pozwalasz, żeby twoja sypialnia stała się miejscem na frustracje i stres.

Nie zastawiaj powierzchni drobiazgami


W sypialnie bardzo ważne jest miejsce. Nie chodzi tylko o to, żeby ściśle trzymać się minimalizmu, ale żeby urządzić ją w sposób praktyczny. Jeśli na twoim stoliku nocnym cały czas będzie coś leżało, a nie będziesz tego używał, to może się okazać, że kiedy będziesz musiała trzymać coś blisko łóżka, nie będzie na to miejsca. To szczególnie kłopotliwe w przypadku choroby, kiedy przeważnie leżymy w łóżku i unikamy wstawania z niego. W takim stanie nikomu nie będzie się chciało sprzątać, a trzymanie kubka z herbatą i lekarstw w innym pokoju będzie zmuszało nas do ciągłego opuszczania ciepłego gniazdka.

Nie stawiaj na błyskotliwe i przytłaczające kolory


Sypialnie to nie miejsce na ekstrawagancję, chyba że jest otwarta. To dlatego, że ciężko jest nam się skupić, zrelaksować i zasnąć w miejscu, w którym przytłaczają nas kolory czy drobiazgi stojące na szafkach. Takie rzeczy mogą nawet wpływać na jakość naszego snu. Lepiej postawić na spokojne odcienie, które nie będą męczyły naszych osób i nie odbiją się od białych mebli. Jeśli kolor będzie źle dobrany, korzystanie z sypialnie stanie się dla nas męczące. A przecież to to pomieszczenie w naszym mieszkaniu, w którym powinniśmy czuć się najbezpieczniej. Pomyśl o tym przy wyborze kolorów czy tapet na ściany.