Ogród latem to miejsce pełne życia, spotkań towarzyskich czy hucznie wyprawianych grillów. Panujące jednak w okresie letnim wysokie temperatury potrafią się jednak dać we znaki i skutecznie odwieść nas od tego, by podejmować się w ogrodzie jakichkolwiek prac czy imprez. Jak więc schłodzić się w ogrodzie podczas gorących dni?

Z pomocą przychodzi nam natura.

Jeżeli już na etapie urządzania ogrodu przygotowaliśmy się na gorące temperatury, to najpewniej na naszej działce rosną drzewa zapewniające nam schronienie w postaci cienia. Muszą być jednak odpowiedniej wielkości, a przy tym cechować się gęstością koron. Jeżeli jednak na naszej działce próżno znaleźć zacieniony kącik, możemy posłużyć parasolem ogrodowym lub pawilonem, który także spełni swoje zadanie.

System nawadniający.

Dobrym rozwiązaniem będzie również instalacja systemu nawadniającego nasz ogród, który w trakcie letnich upałów może pełnić także funkcję przydomowego prysznica. W sytuacji, gdy takiego systemu nie posiadamy, równie dobrze sprawdzi się natrysk ze zwykłego węża ogrodniczego. Dobrym pomysłem będzie również inwestycja w basen, w którym to będziemy mieli możliwość schłodzenia się.