Muchy potrafią być nie tylko ogromnie uciążliwe, lecz także niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dieta much składa się w głównej mierze z resztek jedzenia, odchodów czy padliny – nic więc dziwnego, że nie mają nazbyt wielu zwolenników. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że muchy odpowiedzialne są za przenoszenie bakterii, które przyczepiają się do ich ciał i podróżują wszędzie tam, gdzie one – między innymi na nieodpowiednio przechowywane jedzenie. Jak więc możemy skutecznie pozbyć się tych niechcianych gości i sprawić, by nasz dom czy mieszkanie nie były dla nich miejscem, które chciałyby odwiedzać?

Lepiej zapobiegać.

Jak zawsze, lepiej jest zapobiegać pojawieniu się problemu, niż później borykać się z jego skutkami. Doskonałym sposobem na to, by uniemożliwić muchom dostanie się do naszego domu, jest instalacja moskitier w oknach. Czasami konieczne będzie również dokonanie pewnych napraw, polegających na przykład na ponownym uszczelnieniu okien czy drzwi. Równie ważne jest dbanie o czystość – jeżeli posiadamy pojemnik na śmieci znajdujący się na zewnątrz, konieczne jest utrzymanie go w odpowiedniej czystości.

Odstraszanie much.

Muchy, podobnie jak i inne owady, nie tolerują pewnych zapachów oraz roślin. Dobrym pomysłem będzie więc posadzenie lawendy, która to wydziela intensywny zapach, za którymi muchy nie przepadają. Możemy także stworzyć swoistą miksturę, która składać się będzie z wody i ostrego pieprzu. Za pomocą takiej mikstury możemy następnie dokonać oprysków w miejscach, w których zauważyliśmy wzmożoną aktywność tych owadów.