Domowe, doniczkowe rośliny cieszą się coraz to większą popularność, nie tylko sprawiają, że dane pomieszczenie znacznie bardziej cieszy oko, lecz także niektóre gatunki roślin potrafią oczyszczać i nawilżać powietrze. Łazienka to dosyć nietypowe miejsce na to, by hodować rośliny. Głównie ze względu na fakt, że najczęściej panuje w niej wysoka wilgotność, co sprawia, że nie wszystkie gatunki roślin będą w stanie w niej przetrwać. Na jakie więc rośliny postawić, jeżeli planujemy ozdobić nimi naszą łazienkę?

Dostęp do światła.

Nawet najbardziej cieniolubne rośliny potrzebują pewnej dawki światła, które zapewni im możliwość odpowiedniego rozwoju. Niestety, nie w każdej łazience znajdziemy okno – a nawet jeżeli takowe się znajduje, to docierające przez nie ilości promieni słonecznych są zazwyczaj znikome. Wymusza to więc konieczność zastosowania sztucznego oświetlenia, do tego celu najlepiej sprawdzi się lampa błyskowa. Możemy również pokusić się o uprawę rotacyjną, wymusza to jednak na nas cykliczne przenoszenie roślin do miejsca, w którym znajduje się źródło światła.

Jakie rośliny do łazienki?

Nie ulega wątpliwościom, że uprawa roślin w łazience nie należy do najłatwiejszych zadań. Takie rośliny powinny nie tylko dobrze znosić brak naturalnego światła, lecz także panującą w łazience wilgoć. Najlepszym wyborem będą bez dwóch zdań paprocie, skrzydłokwiaty, zielistki czy aglonemy. Pamiętajmy również o tym, że rośliny powinny znajdować się z dala od miejsc, w których korzystamy na przykład z lakierów do włosów czy perfum.