Należy mieć świadomość, że wiek nastoletni jest najlepszym możliwym momentem na dokonanie zmiany zarówno wystroju, jak i mebli w dziecięcym pokoju.

Z serwisu www.antresola.pl można przeczytać, że warto wtedy pożegnać się z półkami z pluszakami czy małymi łóżeczkami. Jak urządzić pokój nastolatce?

Głęboka, duża szafa dla nastolatki

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wstawienie do pokoju nastolatki mebla, który będzie w stanie bez większego problemu pomieścić wszystkie „stylówki”. Szafa powinna mieć dużo półek, a także drążki służące do powieszenia gotowych stylizacji. Świetną opcją będzie zaopatrzenie pociechy w dodatkowe organizery. Mogą one bowiem pomóc w utrzymaniu porządku.

Pokój nastolatki – neutralne kolory

Godny uwagi jest fakt, że ściany, a także meble niekoniecznie muszą być w kolorze różowym. Jeżeli jednak nastolatka dalej będzie gustowała we wspomnianym kolorze, można postawić na klasyczne, białe meble z delikatnym akcentem różu.

Pojemne biurko do pokoju nastolatki

Oczywiście nie można pod żadnym pozorem zapomnieć o miejscu na laptop czy komputer. Warto wiedzieć, że im więcej będzie schowków, szuflad czy regałów, tym lepiej. Jak wiadomo, biurko jest pewnego rodzaju prawdziwym centrum dowodzenia dla każdej nastolatki. Mebel musi być zatem funkcjonalny i duży.

Pojemne półki, szafki, regały również przydadzą się nastolatce

Rekomendowane jest zadbanie o to, by nastolatka miała bardzo dużo dostępnego miejsca do przechowywania czasopism, książek, biżuterii, ubrań czy nawet kolekcji butów. W przypadku, gdy rodzice nie są zainteresowani, by wspomniane rzeczy znajdowały się w nieokreślonych miejscach czy na podłodze, powinni zadbać o pojemne regały, szafki czy półki. Nie jest zalecane sugerowanie się tylko ceną.