Ustawienie przestrzeni i przygotowanie dzieła przed rozpoczęciem malowania spowoduje płynniejszy proces. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, jak malować drewniane meble, aby uzyskać przyjemny projekt. Usuń szuflady, luźne półki i sprzęt.

Jeśli chcesz pomalować wnętrze, usuń tył, jeśli to możliwe. Napraw wszelkie luźne połączenia i szpachlę, wgniecione lub uszkodzone obszary. Szlifuj suchą szpachlówkę gąbką o ziarnistości 220. Jeśli widzisz na wewnętrznej stronie pudełka szuflady, szuflada może mieć wyjmowany przód, który będzie łatwiejszy do pomalowania niż cała szuflada. Odkręć, aby sprawdzić, czy przód można podnieść swobodnie.

Co warto wiedzieć o malowaniu mebli?

Jeśli masz więcej niż jedną szufladę z odpinanym frontem, oznacz fronty i szuflady, aby ułatwić ponowny montaż. Jeśli powierzchnie mają już gładkie wykończenie, przeszlifuj je gąbką szlifierską o ziarnistości 220 i wytrzyj wilgotną szmatką. W przypadku lekko chropowatych powierzchni przeszlifuj gąbkami szlifierskimi o ziarnistości 180 i 220 ziarnistości, a następnie wytrzyj do czysta.

Zmień wygląd swoich mebli lub chroń ich powierzchnie dzięki temu przewodnikowi, który przeprowadzi Cię przez proces malowania mebli. Po przygotowaniu elementu w sposób opisany powyżej i wybraniu odpowiedniej farby do mebli wewnętrznych lub najlepszej farby do mebli drewnianych na zewnątrz, możesz nałożyć farbę, postępując zgodnie z tymi instrukcjami. Ustaw swój projekt w miejscu roboczym z dala od bezpośredniego światła słonecznego i silnego wiatru.

Zapewnij wystarczającą wentylację, aby usunąć opary farby. Zostaw miejsce, aby całkowicie obejść obiekt, który malujesz. Szlifowanie próżniowe pyłu i zanieczyszczeń wokół obszaru, w którym zostanie nałożona farba, zwłaszcza podłogi i górnych świateł. Pozwól, aby powietrze się oczyściło, aby nie pozostawiło kurzu na świeżo pomalowanej powierzchni.

źródło: Designerskie.pl – portal o wystroju wnętrz