Styl loftowy jest z każdym rokiem coraz bardziej popularny, ja chodzi o aranżację wnętrz. Doskonale sprawdza się przede wszystkim w dużych, przestronnych wnętrzach.

Początki tego stylu sięgają lat 50 XX wieku, kiedy to coraz częściej zaczęto wykorzystywać wnętrza opuszczonych fabryk jako wnętrza mieszkalne. Ze względu na konstrukcje takich budynków tworzone wnętrza mieszkalne miały spore powierzchnie, a wewnątrz często rezygnowano ze ścianek działowych na rzecz otwartych przestrzeni, stosując jako elementy odgradzające na przykład parawany lub regały.

Elementy stylu loftowego

W stylu loftowym wykorzystuje się przede wszystkim  elementy takie jak drewno czy stal oraz połączenia tych materiałów. Na ścianach wykorzystuje się cegły czy podobne materiały jak na przykład beton. Decydując się na urządzenie salonu w tym stylu rozpocząć należy właśnie od ścian.

Beton czy cegła lub imitujące je materiały na ścianach pozwalają na uzyskanie takie stylu również w mniejszych wnętrzach. Jeśli chodzi zaś o wybór odpowiednego umeblowania, to dużym powodzeniem cieszą się meble stanowiące połączenie drewna i metalu z naturalnymi materiałami, takimi jak na przykład len czy bawełna. Cechą znaczącą stylu loftowego jest minimalizm, dlatego meble wykorzystywane do tworzenia aranżacji zazwyczaj są dość proste, jak chodzi o ich projekty. Ponadto zazwyczaj unika się krzykliwej kolorystyki, stawiając na szarości, odcienie beżu czy brązu.

Jako elementy przełamujące całość stosuje się za to kolorowe dywany czy ozdoby ścian, takie jak obrazy. Wnętrza w stylu loftowym są obecnie bardzo popularne, i co ciekawe, można je łączyć z innymi stylami w mieszkaniu czy domu, na przykład ze stylem skandynawskim.

źródło: www.noweinspiracje.pl – portal o wystroju wnętrz