Sprawdzone metody są najskuteczniejsze – często jednak wszystko sprowadza się do tego, że jesteśmy do czegoś zwyczajnie przyzwyczajeni i z całych sił zapieramy się przed jakimikolwiek zmianami. A zmiany – w ostatnich latach – nastąpiły w wielu aspektach naszego życia, wszystko za sprawą ogólnego rozwoju technologii. To, co kiedyś uważane było za sprawdzone, dzisiaj okazuje się być zwyczajnie nieskuteczne i będące swego rodzaju przeżytkiem. Nie oznacza to jednak, że bezmyślnie wręcz należy gonić za postępem – jednak, w pewnych kwestiach, warto dać szansę niektórym nowinkom technologicznym. W tym konkretnym przypadku skupimy się na ogrodzie, a raczej na rosnącej w nim trawie i metodach jej koszenia. Omówimy więc, czy tradycyjna kosiarka wciąż doskonale spełnia swoją funkcję, czy też lepiej zainwestować w robota koszącego.

Robot koszący – zalety.

Roboty koszące to stosunkowo nowe urządzenia, które na naszym, rodzimy, rynku pojawiły się zaledwie kilka lat temu. W rzeczywistości – w niczym nie różnią się od swoich popularniejszych kuzynów, a więc robotów sprzątających. No dobrze – jakie więc korzyści oferuje tego rodzaju urządzenie? Do najważniejszych zaliczyć możemy oszczędność czasu, nie ma także co ukrywać, że koszenie trawy dla mało której osoby stanowi przyjemność, a jedynie przykry obowiązek. Robot koszący, podobnie, jak i sprzątający – mapuje nasz ogród i samodzielnie ustala trasy, po których się porusza, a tym samym omija wszelkie przeszkody. Na uwagę zasługuje również fakt, że te urządzenia są w większości przypadków wodoodporne, a więc i deszcz im niestraszny. Robot koszący sprawdzi się doskonale w przypadku ogrodów o mniejszej powierzchni.

Tradycyjna kosiarka – czy wciąż się sprawdza?

Kosiarki, czy to spalinowe, czy też elektryczne – wciąż cieszą się sporą popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim – dla niektórych osób koszenie jest zwyczajnie przyjemną aktywnością fizyczną, która pozwala im się zrelaksować, a przy tym zapewnić odpowiednią dawkę codziennego ruchu. Tradycyjne kosiarki niewątpliwie okazują się być bardziej skuteczne w przypadku ogrodów o sporej, czy też nierównej powierzchni, z którą nie do końca mógłby poradzić sobie robot koszący. W przypadku robotów – należy również pamiętać, że są to urządzenia zasilane baterią, a więc wymagają ładowania, które często może trwać kilka godzin.