Sezon ogrodniczy powoli zaczyna dobiegać końca, w sierpniu zajmować się będziemy już jedynie zbieraniem dotychczasowych plonów, porządkowaniem plonów czy wykonywaniem smakowitych przetworów na zimę. Zanim jednak do tego dojdzie, czeka nas jeszcze trochę pracy – lipiec jest bowiem miesiącem, który pozwala zasiać nam sporo gatunków warzyw -a sprzyja temu panujący klimat, który w tym okresie jest stosunkowo upalny, acz jednocześnie przeplatany z licznymi ulewami. Co więc możemy, bez większych zmartwień, siać w lipcu?

Warzywa.

Zasiane w tym miesiącu warzywa będą mogły zostać zebrane pod koniec lata lub wraz z początkiem wiosny. Jakie więc warzywa możemy sadzić w tym okresie? Przede wszystkim – szczypiorek, koper ogrodowy, rzeżuchę, rukolę, buraka liściowego, kapustę pekińską, szpinak czy fasolę szparagową. Należy jednak pamiętać, że lipiec – choć czasem deszczowy – z reguły jest dosyć upalny, a to wymagać będzie od nas wzmożonej pracy, polegającej – między innymi – na regularnym nawadnianiu gleby i samych roślin.

Kwiaty.

Wraz z początkiem miesiąca powinniśmy zdecydować się na wysiew takich kwiatów, jak nagietek, groszek pachnący czy nemezję. Innymi roślinami, które można siać przez cały miesiąc, są stokrotki, goździki, bratki, dziewanny, niezapominajki, gipsówki czy malwy. Nie należy jednak spodziewać się tego, że – nie wszystkie, lecz niektóre – wyrosną one jeszcze do końca aktualnego roku. Podczas podlewania tychże kwiatów należy jednak zachować pewną ostrożność, gdyż – przynajmniej początkowo – będą niezwykle delikatne i podatne na ewentualne uszkodzenia.