Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu, to w niej przygotowujemy się do pracy czy bierzemy relaksacyjną kąpiel po ciężkim dniu. Dobrze urządzana łazienka to nie tylko kwestia estetyczna. Otoczenie, a więc i jego wystrój, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Warto więc pamiętać o podstawowych zasadach aranżacyjnych, dzięki którym przygotujesz łazienkę swoich marzeń.

Moda przemija, Twój gust utrzyma się dłużej.

Śledzenie najnowszych trendów może być pomocne, jednak na dłuższą metę nie warto z nich czerpać całymi garściami. Zestawienie najpopularniejszych trendów powinno potraktować się jako wskazówkę – postawmy więc na własny gust i wybierzmy taki styl, który przemawia właśnie do nas, a nie do tłumu.

Odpowiednia przestrzeń.

Kwestia odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni jest koszmarem wielu osób, które postanawiają na nowo urządzić swoją łazienkę. Nagle okazuje się, że na nową wannę zwyczajnie nie ma miejsca, lub zajmuje ona go zbyt dużo. Ponadto, wiele osób ma problem ze zdecydowaniem, czy lepiej jest wybrać prysznic, czy też właśnie postawić na wannę. Najlepiej znaleźć kompromis, a więc postawić na tak zwaną wannę z prysznicem, a więc 2 w 1.

Lustro, czyli absolutnie niezbędny element wyposażenia.

Można pokusić się o stwierdzenie, że lustro jest nieodłącznym elementem każdej łazienki. Nic dziwnego – lustro nie tylko pozwala zadbać o nasz wygląd, ale również wpływa na to, że cała łazienka zdaje się prezentować jako o wiele większa przestrzeń, niż w rzeczywistości.