Początek wiosny już oficjalnie za nami – dni są coraz dłuższe, a i słońce zaczyna nas częściej rozpieszczać swymi promieniami. Przyroda budzi się do życia, a świat staje się bardziej kolorowy – nic więc dziwnego, że dobry humor zaczyna nam częściej towarzyszyć. Wiele osób zakasało więc rękawy i tłumnie ruszyło do swoich ogródków. Co więc można robić w swoim ogrodzie na początku kwietnia? Okazuje się, że dużo.

Porządki w ogrodzie.

Główne prace ogrodowe na początku wiosny skupiają się przede wszystkim na uporządkowaniu naszego ogrodu. Zima nie sprzyja wiosennym uprawom, a ponadto – najpewniej możemy w ogrodzie odnaleźć ogromną ilość śmieci, gałązek czy liści. W pierwszej kolejności należy więc doprowadzić nasz ogród do porządku.

Gleba – czyli przekopanie.

Po zimowych mrozach gleba w naszym ogrodzie jest utwardzona, a tym samym nie sprzyja żadnym uprawom. Konieczne jest więc przekopanie ogrodu i tym samym spulchnieniu gleby. W nadchodzących tygodniach nie doświadczymy już najpewniej przymrozków, a jeżeli już – będą sporadyczne. Można więc nawozić ziemię i sadzić pierwsze rośliny. Co można sadzić na początku wiosny? Są to przede wszystkim rośliny cebulkowe, ozdobne czy niektóre zioła. Śmiało możemy zacząć uprawę takich roślin, jak kminek, mięta, rumianek, koper, szpinak.