Mieszkanie w bloku jest czymś, na co może sobie pozwolić większość osób – nie we wszystkich mieszkaniach znajduje się bezpośredni dostęp do balkonu, a jeżeli już jest – taki balkon jest najczęściej zwyczajnie niewielki. Zagospodarowanie i aranżacja tak małej powierzchni jest więc w pewnym stopniu problematyczne, ale nie niemożliwe.

Podstawa, czyli podłoże.

Balkon jest miejscem, który narażony jest na nieustannie zmieniające się warunki atmosferyczne. W pierwszej kolejności warto więc zadbać o podłoże, które będzie nie tylko trwałe, ale modne i funkcjonalne. Jeżeli na naszym balkonie położone są już na przykład płytki, nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować dodatkowo specjalną matę. Jeżeli chcemy, by nasz balkon w swej aranżacji nawiązywał do natury, możemy postawić na tworzywa sztuczne, które imitują trawę.

Meble i rośliny.

Z racji ograniczonej przestrzeni, nie znajdziemy odpowiedniej ilości miejsca na spore meble. Bez problemu jednak możemy umiejscowić na naszym balkonie pufy, pojedynczą ławeczkę czy parę krzeseł. Równie niezbędny będzie stolik. Jeżeli po zewnętrznej stronie wychodzącej na balkon mamy parapety, możemy bez większych problemów postawić na nich rośliny doniczkowe.