Wybranie odpowiedniego materiału na podłogę w naszym mieszkaniu lub domu to twardy orzech do zgryzienia, gdyż wymaga to od nas dokładnego zaplanowania. W zależności od podjętej decyzji wybrana podłoga pozostanie już z nami na kolejnych kilka lat, a jej ewentualna wymiana wiązać się będzie ze sporymi kosztami. Musimy więc zwrócić uwagę na wiele kwestii, nie tylko estetycznych – równie ważna, jak nawet nie najważniejsza jest jakość oraz trwałość materiału.

Panele podłogowe.

Panele podłogowe cieszą się nieustanną, a wręcz rosnącą popularnością – trudno się temu dziwić. Występują w wielu rodzajach i formatach, kolorystykach czy wzorach. Stosunkowo łatwo jest więc je dopasować do poszczególnego wnętrza, a nawet podjąć się samodzielnego montażu. Na co zwracać uwagę w przypadku paneli? Tańsze modele cechować się mogą gorszą jakością wykonania, co przekładać się będzie na ich trwałość.

Wykładzina.

Ciekawym rozwiązaniem będzie pokrycie podłogi specjalną wykładziną. W jakich pomieszczeniach sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim w tych, które często użytkujemy – a więc salon czy sypialnia. Ponadto wykładzina zapewnia dodatkowy komfort, jak i stanowi ciekawy element wystroju wnętrza. Jest również stosunkowo łatwa w utrzymaniu pod względem czystości.

Parkiet.

Parkiet zbudowany z drewnianych klepek to, wydawać się może, istna wizytówka PRL-u. Rzeczywistość jednak pokazuje, że także i w obecnych czasach ten rodzaj wykończenia podłogi cieszy się sporą popularnością – trudno się temu dziwić, ponieważ łatwo dopasować je do stylu wnętrza.