Mrówki chętnie goszczą w naszych domach wraz z nadejściem cieplejszych dni. Zwabione rozmaitymi smakołykami, mogą na dobre się u nas zadomowić – nie ma jednak co ukrywać, że są to zwyczajnie niepożądani goście. Występujące na terenie naszego kraju odmiany mrówek nie są w głównej mierze niebezpieczne, choć ich ugryzienie może wiązać się z miejscową i bolesną reakcją skórną. Bez cienia wątpliwości – ich obecność w naszym domu będzie zwyczajnym utrapieniem. Jak więc skutecznie pozbyć się mrówek?

Jak mrówki dostają się do naszego domu?

Mrówki wykorzystują każdą szczelinę, na jaką tylko natrafią. W pierwszej kolejności dobrze więc będzie zlokalizować miejsce, przez które dostają się do naszego domu. Należy w szczególności zwrócić uwagę na drzwi wyjściowe, balkonowe oraz okna i uważnie rozejrzeć się za wszelkimi szczelinami i pęknięciami. Zamiast walczyć z problemem mrówek, lepiej jest postawić na profilaktykę i odpowiednio zabezpieczyć wszystkie miejsca, przez które mogłyby dostać się do naszego domu.

Domowe sposoby na pozbycie się mrówek.

Jeżeli nie chcemy od razu podejmować się eksterminacji tych pożytecznych istot, możemy postawić na działania mające na celu zniechęcenie i odstraszenie mrówek przed wejściem do naszego domu. W tym celu idealnie sprawdzi się sok z cytryny – taki sok należy pozyskać z pojedynczej cytryny, a następnie rozcieńczyć z wodą. Całość wygodnie jest przelać do spryskiwacza i stosować w miejscach, w których pojawiają się mrówki. Równie skuteczna okaże się podobna mieszanka, tyle, że z wykorzystaniem czosnku lub kilku łyżeczek pieprzu. Innym rozwiązaniem jest posypanie ścieżek, po których przechadzają się mrówki, sodą oczyszczoną.