Wydawać by się mogło, że nasz dom lub mieszkanie stanowią bezpieczne schronienie dla wszystkich jego mieszkańców. Jak się jednak okazuje, jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami psów, możemy nieświadomie narazić je na ogromne niebezpieczeństwo. Warto wiedzieć, że niektóre, cieszące się popularnością rośliny, które chętnie hodujemy w naszych domach lub ogrodach, mogą w znaczącym stopniu zaszkodzić naszemu czworonogowi. Jakich roślin należy więc unikać?

Aloes.

Choć aloes jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a przy tym stanowi składnik wielu kosmetyków czy szamponów, tak spożycie go przez psa może doprowadzić do niepożądanych i niebezpiecznych skutków. Roślina ta może spowodować problemy z przewodem pokarmowym czworonoga.

Cis pospolity.

Ta niepozorna roślina jest wysoce niebezpieczna dla naszych psów. Objawy zatrucia spowodowane przez cis pospolity to między innymi drgawki, wymioty, problemy z oddychaniem, a w skrajnych przypadkach – nawet zgon.

Ostrokrzew.

Ostrokrzew nie wykazuje wysokiego stopnia toksyczności, nie oznacza to jednak, że jest całkowicie bezpieczna dla psa. Objawy po spożyciu tej rośliny są podobne do zatrucia pokarmowego.