Aranżacja łazienki należy do jednych z najtrudniejszych zadań, co nie oznacza, że nie niemożliwych. Na naszej drodze stają jednak rozmaite problemy i wyzwania – niewielka przestrzeń, na której zmuszeni jesteśmy zmieścić wszystkie, niezbędne sprzęty i wyposażenie. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednim metrażem, to naszą sytuację pogorszyć może także znajdujące się w łazience okno, które wizualnie pomniejsza całe pomieszczenie. Możemy jednak sprawić, by przerodziło się to w spory atut, który sprawi, że nasza łazienka będzie wyjątkowa, a przy tym – co najważniejsze – funkcjonalna.

Zalety i wady łazienki z oknem.

Niewątpliwą zaletą łazienki z oknem jest fakt, że mamy dostęp do naturalnego światła, czy możliwości podziwiania zewnętrznych widoków – o ile nasze mieszkanie znajduje się na wyższym piętrze, w przeciwnym wypadku zwyczajnie ryzykujemy własną prywatnością, to właśnie ten aspekt u większości osób powoduje największe obawy. Jak już wspomnieliśmy, posiadania okna w łazience jest to, że te może wpływać na optyczne zmniejszenie powierzchni. Niewątpliwą wadą jest także fakt, że naturalne światło słoneczne sprawia, że wszelkie zacieki i zanieczyszczenia są o zdecydowanie lepiej widoczne.

Rośliny.

Posiadanie okna w łazience daje nam ogromne pole do popisu. Naturalne światło sprawia, że w naszej łazience znaleźć się mogą rośliny – mowa tu jednak o gatunkach, które będą odporne na wysoką wilgoć.

Styl.

Jaki styl do łazienki z oknem? Możliwości jest doprawdy wiele, jednak najlepiej sprawdzą się te, które od dawna cieszą się nieustającą popularnością. Mowa tu więc o stylu nowoczesnym oraz skandynawskim, szczególnie ten drugi sprawdzi się doskonale w łazience z oknem. Dlaczego? Ponieważ ten styl w głównej mierze opiera się na wykorzystaniu naturalnego światła.