Czy słyszałeś kiedyś o materacach lateksowych? Jeżeli nie, najprawdopodobniej wciąż korzystasz z tych klasycznie sprężynowych albo przerzuciłeś się na modne teraz modele piankowe. Obecnie jednak to właśnie z lateksu tworzy się najnowocześniejsze i zarazem najlepsze materace do spania, uchodzące wręcz za produkty ekskluzywne z wyższej półki. Chcesz zapewnić sobie luksusowy sen? W takim razie zdecyduj się na lateks!

Każde wypełnienie wykonane z prawdziwego i stu procentowego lateksu będzie cechować znakomita elastyczność. Generowana przez specjalistycznie opracowany wkład pozwoli ci idealnie ułożyć się na powierzchni materaca. Możesz położyć się na nim w zupełnie dowolnej pozycji. Materac sam zareaguje na nacisk poszczególnych partii twojego ciała i odpowie błyskawicznym dopasowaniem się do twojej sylwetki. Gdy z niego zejdziesz, automatycznie wróci jednak do swojej pierwotnej formy. Pomimo wysokiej elastyczności wypełnienia lateksowe są też odporne na odkształcenia, co jest jednak ważne, skoro materaców nie wymienia się co roku, a zwykle co kilka czy kilkanaście lat.

Wysoka elastyczność to jednak nie wszystko. Lateksowe materace do spania mają znacznie więcej do zaoferowania. Dzięki temu bowiem, że potrafią dopasowywać się do każdego kształtu ciała i nie ulegają odkształceniom, za każdym razem zadbają o to, by twój sen czy nawet krótkie drzemki były jakościowe, zdrowe i efektywne. Nareszcie zaczniesz budzić się wyspany i pełen energii. Przestaniesz męczyć się z bólami pleców wynikającymi z leżenia na niewygodnym materacu. Prawdopodobnie poprawie ulegnie nawet twoja postawa. Złe materace mogą ją bowiem wyraźnie pogarszać.

A minusy? Lateksowy materac do spania nie ma ich zbyt wiele, jednakże jeżeli poszukasz go w sklepie, szybko zobaczysz, że jednak jest on jedną z droższych propozycji na rynku. Kosztuje znacznie więcej niżeli wszystkie materace sprężynowe, a często też więcej niż materace piankowe. Sam musisz teraz zadecydować, czy chcesz zainwestować w swoją wygodę.