Poddasze, zwłaszcza te, którego ściany są skośne, może przysporzyć wiele problemów na etapie jego aranżacji, które zaczynają się podczas zwykłego wyboru odpowiednich mebli – szaf, półek czy komód. Takie poddasze to jednak idealne miejsce, by dać upust naszej kreatywności – a wszelkie niedogodności, można w łatwy sposób przekształcić w atuty, które sprawią, że na takim poddaszu panować będzie niepowtarzalny klimat. Ponadto – poddasze ze skosami to idealne miejsce, w którym warto urządzić sypialnie.

Postaw na meble wykonywane pod wymiar.

Niezwykle ciężko będzie znaleźć odpowiednią szafę, która swymi wymiarami sprosta przeszkodom narzucanym przez skośne ściany. Mowa tu przede wszystkim o problemie różnego rodzaju luk, które powstaną po dosunięciu takich mebli do ściany. Górna część mebla będzie stykać się z powierzchnią skośnej ściany, lecz w jego dolnej części powstanie luka, która nie tylko wygląda nieestetycznie, a przy tym sprzyjać będzie gromadzeniu się kurzu i innych zanieczyszczeń.

Sypialnia.

Tak, poddasze to bez wątpienia idealne miejsce na to, by urządzić w tym miejscu swoją sypialnię. Takie miejsce będzie najbardziej oddalone od pozostałych pomieszczeń Twojego domu, w których panuje zgiełk i hałas wytwarzany przez pozostałych domowników. Lepiej nie umieszczać łóżka bezpośrednio przy samej, skośniej ścianie, gdyż wiązać się to będzie z najpewniej nieuniknionymi uderzeniami głowy o jej powierzchnię.