Smart home to szereg poszczególnych technologii i urządzeń, których sterowanie jest możliwe z panelu pojedynczego kontrolera lub aplikacji w telefonie. Daje to możliwość kontrolowania poszczególnych elementów wyposażenia naszego domu w sposób zdalny. Przykładem może być zdalne kontrolowanie temperatury, zasilania w gniazdkach, zasłon w oknach – czy kamer oraz alarmów, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Smart home.

Smart home to nic innego, jak termin oznaczający inteligentny dom. Przed latami tego rodzaju rozwiązanie byłoby najpewniej uznawane za futurystyczny wymysł rodem z filmu science – fiction, a dziś jest całkowicie powszechny i coraz popularniejszy. Smart home jest tak naprawdę systemem, który zrzesza rozmaite urządzenia i umożliwia ich zdalne kontrolowanie.

Przykładowe urządzenia i technologie.

Tego rodzaju technologia w ostatnich latach rozwinęła się drastycznie, smart home to więc ogromna ilość potencjalnie użytecznych urządzeń, które w znacznym stopniu wpływają na nasz komfort.

  • Inteligentne okna i drzwi. Czyli technologia umożliwiająca zdalne otwieranie, zamykanie drzwi i okien, czy też spuszczanie rolet.
  • Zasilanie. Poprzez zdalną kontrolę nad zasilaniem w całym domu, nie musimy zamartwiać się tym, że po wyjściu z domu zostawiliśmy włączony telewizor lub piekarnik. Zasilanie z danego gniazdka może być wyłączone zdalnie.
  • Bezpieczeństwo. W skład smart home wchodzi także system nowoczesnych kamer, które na bieżąco monitorują sytuację w domu pod Twoją nieobecność. Jeżeli mieszkasz samotnie, możesz także otrzymywać natychmiastowe informacje o jakiejkolwiek aktywności.