Cudnie prezentujący się balkon to marzenie wielu właścicieli mieszkań, a jak lepiej przyozdobić nasz balkon, jeżeli nie za pomocą roślin. Większość osób, które ma doświadczenie w uprawie roślin, zdaje sobie sprawę z tego, że ich uprawa potrafi być często niezwykle kłopotliwa. Nie sprzyja temu również nasza pogoda, która potrafi być zmienna i niezwykle kapryśna. Podpowiemy, jakie gatunki roślin można z powodzeniem posadzić na balkonie i nie martwić się tym, że zaszkodzą im wiatr lub deszcz.

Pelargonie.

Te pięknie prezentujące się, a na dodatek kolorowe kwiaty, skutecznie potrafią przeciwstawić się większości czynników zewnętrznych. Pelargonie pochodzą z Południowej Afryki, gdzie panuje nieco odmienny klimat od naszego – nie powinno więc dziwić, że kwiaty te są niezwykle podatne przede wszystkim na mróz i niskie temperatury. Jeżeli jednak chodzi o wiatr i deszcz – ten jest im niestraszny.

Aksamitki.

Aksamitki są niezwykle łatwe w uprawie, a na dodatek wybaczają większość błędów popełnianych przez niedoświadczone osoby. Aksamitki są roślinami, które uwielbiają światło – należy więc umieścić je w miejscu odpowiednio nasłonecznionym. Pomijając ich potrzebę odpowiedniego nasłonecznienia, są przy tym niezwykle odporne na deszcz i wiatr.