Psy to jedne z najpopularniejszych zwierząt domowych nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Zwierzęta potrafią obdarzyć nas bezgraniczną miłością i zaufaniem, nie bez powodu utarło się mawiać, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jeżeli mamy, lub zamierzamy przygarnąć psa do naszego domu, warto wydzielić mu odpowiednią ilość przestrzeni i przygotować w niej przytulny kącik, w którym pupil będzie w stanie się zrelaksować.

Wybór odpowiedniego miejsca na legowisko.

Miejsce, w którym postanowimy umieścić legowisko dla naszego psa, powinno zapewniać mu odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Nie powinno więc znajdować się w miejscu, w którym dużo się dzieje – złym wyborem będzie kuchnia, korytarz czy pomieszczenie blisko wejścia do domu. Należy także pamiętać o tym, by legowisko nie znajdowało się bezpośrednio czy grzejniku, oknach czy drzwiach. Idealnym miejscem będzie kącik obok narożnika w salonie lub przy własnym łóżku w sypialni. Szukając inspiracji – można także zaczerpnąć pomysłu z serii Harry Potter, a więc urządzić pupilowi przyjazny kącik pod schodami.

Jakie legowisko wybrać?

Odpowiednie legowisko powinno być przede wszystkim komfortowe i wygodne, a więc dopasowane do wielkości czworonoga i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jeżeli nie angażujemy się w żadną aktywność z naszym psem, ten większość dnia zwyczajnie przesypia. Jeżeli jesteśmy zwolennikami umożliwiania psom przesiadywania na kanapie lub łóżku, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w płaskie legowisko przeznaczone właśnie na kanapę, które zabezpieczy jej powierzchnię przed jakimikolwiek zabrudzeniami.